Rafał Rajski

Graphic Designer

Data urodzin: 06.08.1991
Mail: r.rajski@peerless.com.pl
Miejsce: Łódź / Tomaszów Maz.
(+48) 503 007 719
Jestem Rafał i kocham tworzyć coś z niczego.
Grafika komputerowa i wszystko co wokół niej to nie tylko moja praca, ale również ogromna pasja. Rozwijam swoje umiejętności od ponad 10 lat, natomiast od 4 lat prowadzę firmę Peerless Design, w której codziennie tworzę witryny internetowe, interfejsy aplikacji, identyfikacje wizualne, spoty reklamowe, branding firm oraz różnego rodzaju projekty przeznaczone do druku.
Uwielbiam pracę kreatywną i nowe wyzwania, jakie każdego dnia stawiają przede mną moi klienci. W każdy projekt wkładam masę serca i jeszcze więcej umiejętności, co przekłada się na owocną współpracę i zadowolenie klienta.
Rok przed założeniem własnej działalności ruszyłem z projektem o nazwie Peerless. Korzystając ze zdobytego doświadczenia i możliwości jakie dawała mi praca w firmie zajmującej się sitodrukiem postanowiłem spełnić jedno z marzeń i założyłem własny brand odzieżowy. Miałem 100% kontrole nad tym co powstanie i to był dla mnie kluczowy warunek, który musiał zostać spełniony przy takim projekcie.
Marka od samego początku skierowana była do ludzi młodych, którzy kochają odzież typu streetwear w limitowanych ilościach. Powstały pierwsze produkty, a nad ostatecznym wyglądem projektów ubrań, sklepu internetowego i wszelkich dodatków czuwałem ja wraz z moją narzeczoną. Pomysł okazał się sukcesem. W dosyć krótkim czasie cały wyprodukowany nakład ubrań został sprzedany. Marka odzieżowa Peerless ma już ponad 3 lata i kilka kolekcji za sobą.
Znajdziesz ją tutaj: www.peerless.com.pl
Na bazie tej nazwy rok później powstała firma Peerless Design, w której do dziś rozwijam swoje pasje, a jednocześnie spełniam się zawodowo dostarczając klientom projekty graficzne i audiowizualne na możliwie najwyższym poziomie.
Nikogo pewnie nie zaskoczę, mówiąc że na moje zainteresowania składają się takie dziedziny jak: grafika, fotografia, montaż wideo oraz moda.
Przygodę z grafiką zacząłem mając 16 lat. Od tamtej pory zebrałem masę cennego doświadczenia pracując przy wielu projektach, dla różnych klientów i firm. Początkowo projektowałem strony internetowe i proste materiały do druku takie jak ulotki i wizytówki. Z każdym kolejnym zlecenim poziom moich umiejętności rósł, a dzięki zatrudnieniu w studiach reklamowych mogłem poszerzyć zakres swoich umiejętności i zmierzyć się także z reklamami wielkoformatowymi i świetlnymi.
Po pewnym czasie do kręgu moich zainteresowań doszedł montaż wideo oraz fotografia. Jako młoda osoba lubiłem wyróżniać się w sieci oryginalnymi zdjęciami. Będąc nastolatkiem miałem jeszcze jedną pasję, o której nie wspomniałem – taniec. Zaowocowało to zdobyciem doświadczenia w montażu nagrań wideo, na których prezentowałem światu swoje umiejętności taneczne na platformie YouTube. W późniejszym okresie poznałem ekipę filmową Dobrekino Studio gdzie miałem okazję wiele razy pomagać na planach teledysków i spotów reklamowych. Dzięki temu mogłem podglądać jak pracują bardziej doświadczeni koledzy co było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem.
Zainteresowanie modą przyszło nieco później, wraz z prężnie rozwijającym się na zachodzie rynkiem streetwearowym. Podpatrywałem zagranicznych celebrytów i marki, w które byli ubrani. Przerodziło się to w chęć założenia własnego brandu odzieżowego, co kilka lat później udało mi się zrealizować. Uwielbiam chodzić w ubraniach, które sam zaprojektowałem, a jeszcze lepsze uczucie towarzyszy mi gdy spotkam kogoś, kto jest ubrany w produkt z mojego sklepu. Nie wspominając już o satysfakcji jaką daje cały proces projektowy tak wielu elementów składających się na cały wizerunek takiej marki.
Jak widzisz wiele moich zainteresowań przerodziło się w pracę, którą obecnie wykonuje. Nie ma nic lepszego niż czerpanie korzyści z własnych pasji i zainteresowań. Dzięki temu jestem osobą, która uwielbia swoją pracę.

Dotychczasowe doświadczenie:

Graphic Designer - Peerless Design

2016 - Aktualnie

Całą zebraną wcześniej wiedzę wykorzystuję od ponad dwóch lat do prowadzenia własnej działalności. Wszystkie rzeczy, które wykonuję prowadząc Peerless Design znajdziesz w zakładce Oferta.

Graphic Designer / Zastępca Kierownika - Sitodruk AMprint

2014 - 2016

Przygotowywałem projekty nadruków na odzież metodą sitodruku i termo transferu. Do moich zadań należało także przygotowywanie klisz do naświetlania oraz nadzór pracy całej firmy pod nieobecność kierownika.

Graphic Designer - Studio Reklamy Tęcza

2012 - 2014

Do moich zadań należała kompleksowa obsługa klienta. Projektowałem takie rzeczy jak logotypy, identyfikację wizualną, branding firmy, projekty opakowań, reklamy przestrzenne oraz podświetlane szyldy.

Graphic Designer - Polskie Centrum Caravaningu

2010 - 2012

Projektowałem materiały promocyjne do druku takie jak katalogi przyczep, ulotki reklamowe, broszury informacyjne.

Graphic Designer / Fotograf - Marka Odzieżowa Windy Haze

2010 - 2012

Projektowałem materiały promocyjne do wykorzystywania w social mediach oraz przygotowywałem projekty odzieży, metek oraz przywieszek.

Graphic Designer - Twój Energy Drink

2008 - 2010

Projektowałem materiały promocyjne firmy oraz przygotowywałem projektu do druku na napojach reklamowych.

Graphic Designer - Studio Total Master Graphic

2007 - 2008

Do moich obowiązków należało projektowanie logotypów, identyfikacji wizualnej, opakowań oraz stron internetowych.

Znajomość oprogramowania:

Adobe Photoshop 0

Oprogramowanie do edycji grafiki rastrowej.

Adobe Illustrator 0

Oprogramowanie do edycji grafiki wektorowej.

Adobe Lightroom 0

Oprogramowanie do edycji i obróbki fotografii.

Adobe Premiere Pro 0

Oprogramowanie do edycji i postprodukcji wideo.

Adobe XD 0

Oprogramowanie do projektowania i prototypowania interfejsów.

Sketch 0

Oprogramowanie do projektowania i prototypowania interfejsów.

SketchUp 0

Oprogramowanie do projektowania grafiki 3D.

Final Cut Pro X 0

Oprogramowanie do edycji i postprodukcji wideo.